http://e-journal.sastra-unes.com/slot-gacor/https://it.eng.uir.ac.id/lte_assets/slot-gacor/https://omnipacgroup.com/slot-gacor/ Aktuální pravidla pro cestování na Srí Lanku | Ladja Beach Resort

Aktuální pravidla pro cestování na Srí Lanku

Aktuální pravidla pro cestování na Srí Lanku

Nejnovější podmnky ke vstupu na Srí Lanku ke dni 1. 3. 2023:

Pro vstup na Srí Lanku potřebujete pouze cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců před opuštěním Srí Lanky a turistické vízum.

Všechny restrikce kvůli Covidu byly zrušeny.

Současná situace na Srí Lance k 1. březnu 2023

V zemi je klid a naprosto bezpečno, a to i ve srovnání s Českou republikou a dalšími evropskými zeměmi. 

Dřívější poklidné demonstrace proti vládě zcela vymizely.

Benzinu, nafty, plynu, potravin, léků a všeho ostatního je dostatek oproti informacím, které jsou všeobecně rozšiřovány. Došlo sice k plošnému zvýšení cen, ale tím, že srílanská rupie poklesla oproti euru, americkému dolaru i ostatním měnám téměř o 80%, se zdražování turismu nedotklo.

Turisté jsou hýčkáni, protože v nich je největší naděje na rychlé zlepšení současné situace, protože ti nejdříve přivezou tolik potřebné valuty.

Situace na ostrově v žádném období nebyla tak zlá, jak ji líčily sdělovací prostředky, především paní Daniela Kučerová v Seznam Zprávách, která chtěla svými expresivními titulky i nesmyslnými texty získat pozornost čtenářů, aniž by si uvědomovala, jaké škody způsobuje obyvatelům Srí Lanky, a především díky jejím článkům převládl v České republice názor, že se Srí Lanka zmítá na pokraji občanské války.

Nemuseli jsme ani na chvíli přerušit provoz, ani zrušit některý z výletů po ostrově.